Tüm Haberler
Basında Kamu-Sen
Yayınlar
Anketler
KampanyalarTüm Kampanyalar İçin Tıklayınız
Duyurular
15 OCAK 2015 BORDRO YAKMA EYLEMİ BASIN AÇIKLAMASI
28 EKİM 2014 TARİHİNDE YAPILACAK EYLEMİN BASIN METNİ
İSRAİL SALDIRISINI İLLERİMİZDE DE PROTESTO EDİYORUZ
26 HAZİRAN 2014 PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK "İŞ GÜVENCEMİZDEN VAZGEÇMEYİZ" EYLEMİNİN BASIN AÇIKLAMASIDIR.
TÜRKMEN KATLİAMINI PROTESTO BASIN AÇIKLAMASI METNİ 18 HAZİRAN 2014
İL TEMSİLCİLERİMİZİN DİKKATİNE
SOMA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN GIYABI CENAZE NAMAZI
1 MAYIS KONUŞMA METNİ
GENEL KURUL İLANIMIZ
15 OCAK 2014 BORDRO YAKMA EYLEMİ BASIN AÇIKLAMASI
JEAN MONNET BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
AYDIN İLİNDEKİ TÜRKİYE KAMU-SEN'LİLERE ÖZEL SAĞLIK HİZMETİ ANLAŞMASI
28 ARALIK 2013 TARİHİNDE BÜTÇE PROTESTOSU İÇİN İL TEMSİLCİLERİNE DUYURUDUR
DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNE TEPKİ 2 EKİM 2013 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK BASIN AÇIKLAMASI METNİDİR.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI "KAYITLI İSTİHDAM TEŞVİKİ II" HİBE PROGRAMI YAYIMLADI.
14 AĞUSTOS 2013 EYLEM BASIN AÇIKLAMASI
1 MAYIS BASIN AÇIKLAMASI
ÇALIŞMA BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR.
EMEKLİLİK KAMPANYASI İÇİN BASIN AÇIKLAMASI
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ BASIN AÇIKLAMASI
İL TEMSİLCİLERİNİN DİKKATİNE...
İl Temsilciliklerimizin Dikkatine
İl Temsilcileri ve Şube Başkanlarının Dikkatine
TODAİE’DE EĞİTİM İMKANLARI DEVAM EDİYOR.
İLLER İÇİN 1 MAYIS AÇIKLAMASI
TODAİE, KAMU ÇALIŞANLARINA EĞİTİM İMKANI SUNUYOR.
Tüm Duyurular İçin Tıklayınız
GENEL BAŞKANIMIZ KONYA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilciliği İstişare toplantısı, Türk Büro-Sen Konya Şube Başkanlığının ev sahipliğinde Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un katımıyla gerçekleştirildi.  

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı  Konya İstişare toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını Türk Büro-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Hüsamettin Şenel ve Türk Büro-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Arif Baştuğ yaptı.  Türkiye Kamu-Sen Konya İl temsilcisi Sadi Eriş, “Savaş dursun, barış olsun, mücadele değil, müzakere olsun son günlerin kulak tırmalayıcı sözlerinin ne anlama geldiğinin kamuoyuna açıklanması gerekir. Gelişmelerle ilgi açıklayıcı doyurucu bilgilerin açıklanması süratle bekliyoruz. Söylenenlerin ve ileri demokrasinin ne anlama geldiğini de kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Açılımdan ne amaçlandığınızı Türkiye’de yaşayan herkese açık yüreklilikle anlatılmasını bekliyoruz. Bu ucube şeyin ne olduğunu Türk Milleti de bilmek istiyor” dedi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ise, yaptığı konuşmasında şu konu başlıklarına yer verdi. “ Kamu da yapılan son  toplu sözleşme hakem kurulunun rezaleti ile son bulmuştur. Memur-sen adına katılan kişinin hükümet yanında yer alması neticesinde 7-4 oranı ile Türk memurunun 2012’de %4x4’e 2013’te ise 3x3 e mahkum etmiştir. Son 3 yılda hükümetin resmi enflasyon hedefi tutmamış, memurlar enflasyon farkı almıştır. Başta Maliye Bakanlığı gelir daire başkanlığı olmak üzere Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Nüfus Genel müdürlüğü gibi kurumlar olmak üzere 20’yi aşkın kamu kurum ve kuruluşu çalışanların fazladan mesai yapması için taleplerini Maliye bakanlığına bildirmiştir. Yıllardır düzenli olarak her ay fazla mesai ücreti alan kurum çalışanlarının fazla mesai ücretleri 2013 yılı başından itibaren ödenmemekte ve fazla mesai de yapılmamaktadır. Kamu da performansa dayalı ücret, güvencesiz istihdam yolu açılmak istenmektedir. Yokuş konuşmasının sonunda ülke gündeminde büyük yer alan barış sürecinin bir an önce bitirilmesi ve Türk halkının bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Konya İl Temsilciliği toplantısından sonra Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş kamu kurumlarında ziyaretlerde bulunarak, memurların sıkıntılarını dinledi.

Konya Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Serhat Şen, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı ile bir araya gelen Genel Başkanımız, adalet personelinin sıkıntılarından bahsederek,  “Adalet personelinin kaldırılan fazla mesai ücretleri ve kesilen yol paraları bir an önce ödenmelidir. Bu kesintiler adalet personelinin ciddi anlamda hayat kalitesini düşürmektedir” dedi. Daha sonra adalet çalışanları ile görüşen Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, çalışanlarla istişarede bulundu.

Adliye ziyaretinin ardından, Vali Yardımcıları Hayri Sandıkçı, Sefa Çetin ve Erol Özkan ile görüşen Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Konya’nın sorunları ve memurların sıkıntılarından bahsetti.

KAZANILMIŞ HAKLARIN İADESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Beyşehir’de Hükümet Konağı, Sosyal Güvenlik Merkezi ve İlçe Nüfus Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, personelle bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Yokuş konuşmasında, “Türk Büro-Sen olarak kazanılmış haklarımızın iadesi için bu güne kadar üzerimize düşen ne varsa yaptık. Bundan sonra da gereken ne varsa sonuna kadar yerine getireceğiz” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş Konya programını Seydişehir’de noktaladı. Konya 2 Nolu Şubemizin düzenlediği toplantıya Genel Başkanımızla birlikte, Seydişehir Belediye Başkanı Abdülkadir Çat’ta davetli olarak iştirak etti.

Genel Başkanımız yaptığı konuşmada, “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu değişikliğine, memurun iş güvencesinin dokunulmaz olması gerektiğine, işçi ve memur maaşları arasındaki ücret uçurumuna, 666 Sayılı KHK ile kaldırılan fazla mesailere, hükümetin akan kanı durdurmak sloganıyla başlattığı açılım sürecine” değindi.

Haber Resimleri
27.03.2013 - 15:09 Tarihinde Eklendi. 341 Kez Okundu
Bağlantılar
Genel Başkandan
İsmail KONCUK
DOLAR YÜKSELİYOR, OLAN YİNE BİZE OLUYOR
Kamu-Sen TV
KONCUK: TOPLU SÖZLEŞME MEMURUN `SEVR`İDİR!
Yayınlar
Kampanyalar

Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu Genel Merkezi | ©2011 Her hakkı saklıdır.
Talatpaşa Bulvarı 7.Kat No:160 Cebeci/ANKARA
Telefon : +90 312 424 22 00 PBX / Faks : +90 312 424 22 08